Çocuğunuz İçin Yüz Ortotropiği

Ortotropi, “Yüz Gelişim Rehberliği” bilimidir.

Birçok çalışma, yüzün gelişme şeklinin postüral değişikliklerden etkilenebileceğini göstermiştir – örneğin, ağzı nefes almak için açık tutarak, yanlış bir uyku pozisyonuna sahip olmak veya anormal bir yutma paterni.
Uygun olmayan duruş ile yüz daha da kötüye gidebileceğinden, Ortotropik tedavi, yüzün ve çenelerin doğru gelişmesi ile ilgilenen erken önleyici, önleyici, çekimsiz ve cerrahi olmayan ortodontik bir tedavidir.

Retraksiyon ortodonti mekaniği ve semptom bakımı için alternatif bir biyolojik yaklaşımdır ve bazı ortodontik prosedürlerin yaptığı gibi üst çeneyi geri çekmek yerine, üst çene gelişmesi düzeltildikten sonra alt çeneyi yatay olarak gelişmeye teşvik ederler. Tedavi, maksilla desteklenmediği için zaten çok uzun olan bir yüzün daha fazla uzamasını önlemeye odaklanır ve tek başına düz dişlerden ziyade yüz güzelliğine dayanır.

Ağız duruşunun idealden farklı olması için pek çok neden vardır ve çoğu zaman hayatın çok erken dönemlerinde ortaya çıkabilir. Emzirme, diyet, beslenme, alerji, dil bağı ve uyku duruşu, ağız duruşunu etkileyebilecek faktörlerdir. Orthotropics, duruş doğru olmadığında meydana gelebilecek yüzdeki yapısal hasarı gidermeyi ve ardından alışkanlıkla normal bir ağız ve baş duruşuna doğru çalışarak yüz gelişmesini ve diş pozisyonlarını stabilize etmeyi amaçlar.

Tipik olarak, üst ve alt çeneler yatay olarak gelişmekte başarısız olacaktır. Düşüyorlar ve geri dönüyorlar. Alt kısım yukarıdan daha fazla düşerse, üst ön dişler “dışarı çıkmış” gibi görünebilir. Ama normalde, onlar da çok geride kalıyorlar ve yukarı kaldırılarak düzeltilmeleri gerekiyor. Üst çenenin, ağzın çatısına karşı normal dil duruşuna uyacak bir damak şekli oluşturmak için genişletilmesi gerekir.

Daha sonra çocuğa dişleri bir arada, dudakları bir arada ve dili ağzın çatısına kadar tutması öğreterek alt çenenin öne doğru büyümesi teşvik edilir. Bu çocuk için her zaman kolay olmasa da işe yarıyor! Ortotropiklerin sonuçları, genellikle üst dişleri geriye doğru getirerek kapanışı düzelten ortodontik alternatiflerden ziyade çene cerrahisinin alternatifi ile karşılaştırılır. Ortotropi dişleri geriye doğru çekmekten kaçınmaya çalışır ve bunu yaparak hava yolu boyutunu artırdığı ve yüzü geleneksel ortodontiğe göre daha çekici hale getirdiği gösterilmiştir.

* Vakalar bilgi paylaşımı amaçlıdır rekabet içermez.Hasta resimleri hasta onayı alınarak paylaşılmıştır

Did you like this? Share it!

104 comments on “Çocuğunuz İçin Yüz Ortotropiği

Hope you the best bro, just be reponsible best generic cialis

cytotec

Leave Comment

English »